W dniach 23-26 maja 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej (Białystok, ul. Kościelna 1A) odbędzie się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Kȕbler-Ross” poświęcona zagadnieniom śmierci i umierania, a także opieki paliatywnej.

Zaproszenie na konferencję skierowane jest do przedstawicieli różnych dziedzin nauki i sztuki – lekarzy, filozofów, psychologów, etyków, socjologów, duchownych, artystów, dziennikarzy, pielęgniarek i położnych, rodziców po stracie i chorych. Podczas spotkania poruszane będą tematy związane z interdyscyplinarnymi wyzwaniami opieki paliatywnej i tanatoedukacji oraz ze śmiercią i umieraniem.

„Chcemy jednak stworzyć okazję do dialogu nie tylko o śmierci oraz umieraniu, ale także do wymiany poglądów na temat rozlicznych dylematów etycznych, prawnych i społecznych pracowników ochrony zdrowia, będących przedmiotem gorących sporów nie tylko w środowisku medycznym, ale w całym społeczeństwie, w tym dotyczących postrzegania metody in vitro, aborcji, donacji, transplantacji, eutanazji, uporczywej terapii, terapii marihuaną” – informują organizatorzy.

Więcej informacji: www.umb.edu.pl