9 czerwca 2018 r. (II sobota czerwca) odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach pod patronatem Metropolity Krakowskiego Jego Ekscelencji abpa Marka Jędraszewskiego. Pielgrzymka adresowana jest do wszystkich rodzin, które doświadczyły przedwczesnej śmierci swoich dzieci, tak ochrzczonych, jak i nieochrzczonych, zmarłych przed narodzeniem, podczas porodu oraz w późniejszym okresie życia.

Program pielgrzymki:

  • godz. 12.00 rozpoczęcie pielgrzymki w bazylice modlitwą Anioł Pański
  • Msza św. pod przewodnictwem JE bpa Jana Zająca – honorowego kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • Po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z koroną do Bożego Miłosierdzia oraz aktem zawierzenia zmarłego dziecka Bożemu Miłosierdziu

„Przywieź ze sobą kartę z imieniem swojego dziecka. Imiona dzieci zapisane na kartach będą złożone na ołtarzu i zostaną wpisane do Księgi Dzieci Utraconych prowadzonej w sanktuarium. Podczas aktu zawierzenia dziecka Bożemu Miłosierdzia otrzymasz z paschału Płomień Miłosierdzia, symbolizujący Chrystusa Zmartwychwstałego, dlatego nie zapomnij o świecy! Wszyscy kapłani są zaproszeni do koncelebry mszy świętej” – informują organizatorzy.

Pielgrzymka wpisuje się w obchody:

  • 50. rocznicy ogłoszenia encykliki Humanae viate bł. papieża Pawła VI
  • 50-lecia działalności Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej
  • 10. rocznicy wydania dokumentu Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu Międzynarodowej Komisji Teologicznej

Organizatorami wydarzenia są Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie oraz Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Zgłoszenia zorganizowanych grup pod nr telefonu: 667-837-106

Do pobrania: plakat pielgrzymki

Czytaj więcej: www.pro-life.pl